m² განვითარების ახალ ეტაპზე გადადის - კომპანია საქმიანობას ახალი სტრატეგიითა და გრძელვადიანი განვითარების ხედვით განაგრძობს
დეველოპერული კომპანია m² განვითარების ახალ ეტაპზე გადადის და საქმიანობას განახლებული სტრატეგიული ხედვით, გრძელვადიანი ზრდის გეგმებითა და ბაზარზე პოზიციების შემდგომი გაძლიერების მიზნით განაგრძობს.
2026 წლის 5 ივნისს დასრულებული ტრანზაქციის შედეგად, კომპანიის მფლობელები ლაშა კვაჭაძე და დიმიტრი ადამია გახდნენ. ისინი საქართველოს უძრავი ქონების ბაზარზე, კომპანიის ლიდერული პოზიციების კიდევ უფრო განმტკიცებაზე იქნებიან ორიენტირებულები.
ლაშა კვაჭაძე “ბლოქსთოუნ კაპიტალის” დამფუძნებელია. „ბლოქსთოუნ კაპიტალი“ წარმოადგენს მრავალპროფილურ საინვესტიციო ჯგუფს, რომლის ინტერესებიც მოიცავს სამშენებლო და დეველოპერულ მიმართულებებს, ენერგეტიკას, ციფრულ პლატფორმებსა და სხვადასხვა სტრატეგიულ საინვესტიციო პროექტებს.
„საქართველოს ეკონომიკის განვითარებასთან ერთად, სულ უფრო მეტი მსხვილი ინვესტიცია ხორციელდება ადგილობრივი კაპიტალის მონაწილეობით. m² ერთ-ერთი ძლიერი და სანდო ბრენდია საქართველოს უძრავი ქონების სექტორში და მოხარულები ვართ, რომ ინვესტიციას ვდებთ მისი განვითარების ახალ ეტაპში. ჩვენი მიზანია, კომპანიას შევუქმნათ დამატებითი შესაძლებლობები ზრდისთვის, ახალი პროექტებისა და ინოვაციების განხორციელებისთვის. მადლობას ვუხდი ჩემს პარტნიორებსა და გუნდს ამ მნიშვნელოვანი ტრანზაქციის წარმატებით დასრულებისთვის“, - აცხადებს ლაშა კვაჭაძე.
m²-ის გენერალური დირექტორის პოზიციას დიმიტრი ადამია დაიკავებს.
„m² საქართველოს დეველოპერული სექტორის ერთ-ერთი გამორჩეული კომპანიაა. მისი მთავარი ძალა მრავალწლიანი გამოცდილება და მომხმარებლების ნდობაა. ჩვენი ამოცანაა იმ სტანდარტებისა და ხარისხის კიდევ უფრო გაძლიერება, რომლებმაც m² ბაზრის ერთ-ერთ ლიდერ კომპანიად აქცია. მისი განვითარების ახალი ეტაპი მნიშვნელოვანი შესაძლებლობაა, შეიქმნას დამატებითი ღირებულება, როგორც მომხმარებლებისთვის, ისე საქართველოს ეკონომიკისთვის.” - აცხადებს m²-ის გენერალური დირექტორი, დიმიტრი ადამია.
m² წლების განმავლობაში რჩება საქართველოს უძრავი ქონების სექტორის ერთ-ერთ წამყვან დეველოპერულ კომპანიად და მნიშვნელოვან როლს ასრულებს ქვეყნის თანამედროვე ურბანული განვითარების პროცესში.
კომპანია საქმიანობას უწყვეტ რეჟიმში აგრძელებს და განვითარების ახალი ეტაპის ფარგლებში, უახლოეს პერიოდში საზოგადოებას გააცნობს სამომავლო განვითარების ხედვასა და დაგეგმილ პროექტებს. ახალი ეტაპი მიმართული იქნება კომპანიის ზრდის, ახალი პროექტების განვითარებისა და საქართველოს უძრავი ქონების ბაზარზე მისი პოზიციების გაძლიერებისკენ.

m² ПЕРЕХОДИТ НА НОВЫЙ ЭТАП РАЗВИТИЯ – КОМПАНИЯ ПРОДОЛЖАЕТ СВОЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ С НОВОЙ СТРАТЕГИЕЙ И ВИДЕНИЕМ ДОЛГОСРОЧНОГО РАЗВИТИЯ
Девелоперская компания m² переходит на новый этап развития и продолжает свою деятельность с обновленным стратегическим видением, планами долгосрочного роста и целью дальнейшего укрепления своих позиций на рынке.
В результате завершенной 5 июня 2026 года транзакции владельцами компании стали Лаша Квачадзе и Дмитрий Адамия. Они будут ориентированы на дальнейшее укрепление лидерских позиций компании на рынке недвижимости Грузии.
Лаша Квачадзе является основателем «Блокстоун Капитал». «Блокстоун Капитал» – это многопрофильная инвестиционная группа, интересы которой охватывают строительное и девелоперское направления, энергетику, цифровые платформы и различные стратегические инвестиционные проекты.
«По мере развития экономики Грузии все больше крупных инвестиций осуществляется с участием местного капитала. m² — один из сильных и надежных брендов в грузинском секторе недвижимости, и мы рады инвестировать в новый этап его развития. Наша цель — создать дополнительные возможности для роста компании, реализации новых проектов и инноваций. Выражаю свою благодарность моим партнерам и команде за успешное завершение этой важной транзакции», — заявляет Лаша Квачадзе.
Позицию генерального директора m² займёт Дмитрий Адамия.
«m² — одна из выдающихся компаний девелоперского сектора Грузии. Ее главная сила — многолетний опыт и доверие потребителей. Наша задача — дальнейшее укрепление тех стандартов и качества, которые сделали m² одной из ведущих компаний на рынке. Новый этап ее развития — важная возможность создать дополнительную ценность как для потребителей, так и для грузинской экономики», — говорит Дмитрий Адамия, генеральный директор m².
m² на протяжении многих лет остается одной из ведущих девелоперских компаний в секторе недвижимости Грузии и играет важную роль в процессе современного градостроительства страны.
Компания продолжает свою деятельность в непрерывном режиме и в рамках нового этапа развития и вскоре представит общественности свое видение будущего развития и запланированные проекты. Новый этап будет направлен на рост компании, разработку новых проектов и укрепление её позиций на грузинском рынке недвижимости.