m² X LIB.GE - გურამ წიბახაშვილი - "გაბედე დაინახო"
7 თებერვალს, m²-ისა და LIB.GE -ს პარტნიორობით, m² გალერეაში ღონისძიებების სერიის, “გაბედეს” პირველი შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის სტუმარი იყო ფსიქოლოგი ნათია ფანჯიკიძე, რომელმაც აუდიტორიასთან ისაუბრა თემაზე – „გაბედე, იარო შენი გზით“.
„გაბედე“ ყოველთვიურ ხასიათს მიიღებს და 2026 წელს m²-ის მაცხოვრებლებს სხვადასხვა პროფესიის წარმომადგენლებს წარუდგენს – ადამიანებს, რომლებიც საკუთარი გამოცდილებისა და ხედვების გაზიარებით შექმნიან ინსპირაციისა და აზრების გაცვლის სივრცეს.
15 მარ, 2026
m² X LIB.GE - გიორგი კეკელიძე - "გაბედე დამოუკიდებლობა"
14 მარტს, m²-ისა და lib.ge-ს მეორე ღონისძიებაზე - "გაბედე", გიორგი კეკელიძემ ისაუბრა თემაზე, "გაბედე დამოუკიდებლობა".
დამოუკიდებლობა თავისუფლების სოციალური ფორმაა. ადამიანს ის იმთავითვე არ მიენიჭება, უნდა ივარჯიშოს დამოუკიდებლობაში, შეიძინოს და განავითაროს იგი.
გიორგიმ ლიტერატურაში და ხელოვნებაში ამ საკითხის გაგებაზე ისაუბრა.
ღონისძიება ყოველთვიურად, მხოლოდ m²-ის მაცხოვრებლებისათვის იმართება.
m² - გაბედე, იცხოვრე შენი ცხოვრებით
5 აპრ, 2026
m² X LIB.GE - დეა ყოლბაია - გაბედე გაშვება
4 აპრილს, m²-ისა და LIB.GE-ს ღონისძიებაზე - "გაბედე", დეა ყოლბაიამ ისაუბრა თემაზე, "გაბედე გაშვება".
შეხვედრა განკუთვნილი იყო მათთვის, ვისაც აინტერესებდა თვითშემეცნება, ფილოსოფია, ფსიქოლოგია და ადამიანის მრავალშრიანი ბუნება.

m² X LIB.GE – ГУРАМ ЦИБАХАШВИЛИ – «ОСМЕЛЬСЯ УВИДЕТЬ»
Мероприятие «Осмелься», организованное m² и LIB.GE, объединило жителей различных проектов m² и предоставило им возможность в неформальной обстановке услышать опыт Натии Панджикидзе, принять участие в обсуждении и поделиться собственными мнениями.
Формат «Осмелься» станет ежемесячным, и в течение 2026 года жители m² познакомятся с представителями различных профессий и сфер деятельности.
15 мар, 2026
m² X LIB.GE – Георгий Кекелидзе – «Осмелься на независимость»
14 марта на втором мероприятии серии «Осмелься», организованной m² и lib.ge, Георгий Кекелидзе выступил с темой «Осмелься на независимость».
Независимость - это социальная форма свободы. Она не даётся человеку изначально: её необходимо практиковать, приобретать и развивать.
Георгий рассказал о понимании независимости в литературе и искусстве.
Мероприятие проводится ежемесячно и предназначено исключительно для жителей m².
m² - Осмелься жить своей жизнью
5 апр, 2026
m² X LIB.GE – ДЕА КОЛБАЯ – «ОСМЕЛЬСЯ ОТПУСТИТЬ»
4 апреля на совместном мероприятии m² и LIB.GE«Осмелься» — Dea Qolbaia выступила с темой «Осмелься отпустить».
Встреча была предназначена для тех, кто интересуется самопознанием, философией, психологией и многослойной природой человека.